Istnieją różne sposoby na aktywność fizyczną. Można na przykład zdecydować się na granie w piłkę nożną, ale kto powiedział, że zawsze musi to wyglądać tak samo? Okazuje się, że istnieją ciekawe modyfikacje tej dyscypliny, które poprzez swój zabawny charakter sprawdzają się znakomicie jako specjalna atrakcja w różnych miejscach. Świetnym przykładem w tym kontekście są wszelkiego typu festyny, pikniki rodzinne, ale też imprezy integracyjne. Ich uczestnicy mają możliwość cieszyć się różnymi postaciami rozrywek, które niekoniecznie muszą mieścić się w olimpijskim kanonie, ale pozwalają zarówno być aktywnym fizycznie, jak też sporo się śmiać – i to w całkiem nieskrępowany sposób. Pojawia się rzecz jasna pytanie, o jaką formę aktywności chodzi? Bardzo ciekawie przedstawia się bubble football, a więc bardzo osobliwy „sport”, który po raz pierwszy zaistniał szerzej w 2011 roku. Ta wyjątkowa dyscyplina pozwala grać w piłkę, jednakże nieco inaczej aniżeli ma to zazwyczaj miejsce. Przede wszystkim, w ujęciu typowo historycznym, pierwszy raz gracze spotkali się w Norwegii w czasie telewizyjnego show i jak się okazało, taki sposób rozgrywki spotkał się z autentycznym entuzjazmem Norwegów. W niedługim czasie nagrania audycji zyskały popularność viralową w sieci, a ludzie zaczęli ten pomysł naśladować.
Dość szybko także w Polsce pojawiły się pierwsze firmy oferujące ekwipunek niezbędny do tego, aby w tę wyjątkową odmianę piłki nożnej grać. Trzeba bowiem mieć na sobie coś więcej aniżeli tylko standardowy strój piłkarza, który znamy ze standardowych meczów.
Co trzeba mieć pod ręką, aby zacząć bawić się w ten sposób? Kluczowe znaczenie ma specjalny kombinezon z tworzywa sztucznego, mający kształt sporych rozmiarów kuli. Pod względem wykonania kule te są nieco podobne do tych, które wykorzystuje się w czasie zorbingu czy aquazorbingu. Jednakże człowiek nie chowa się w nich całkowicie. W tym przypadku można swobodnie biegać, a kula spełnia przede wszystkim zadania ochronne. Gracze na boisku mogą się w miarę bezpiecznie zderzać ze sobą i te widowiskowe „kraksy” stanowią jedną z głównych atrakcji meczu. Poza tym chodzi rzecz jasna o to, aby trafiać w bramkę jak najczęściej.
Rozgrywki mogą odbywać się zarówno na otwartym powietrzu, jak też w hali. Preferowana jest powierzchnia trawiasta lub parkiet – nie powinien to być beton ani żwir. Jeśli ktoś w polskich realiach chce doświadczyć, na czym polega bubble football, nie będzie z tym większych problemów. Należy tylko zdecydować się na usługi firmy, która jest w stanie w niedługim czasie zorganizować mecz. Najczęściej zapleczem do tej specyficznej odmiany futbolu dysponują agencje eventowe wyspecjalizowane w przygotowywaniu różnorodnych imprez. Potencjał w tym zakresie jest naprawdę spory i wszyscy zainteresowani znajdą firmę, która się tym zajmuje. Poza tym istnieje też opcja zakupu kul we własnym zakresie. Wtedy mecze, w mniejszym lub nieco większym gronie, mogą być urządzane chociażby w przydomowych ogrodach.