Dzieciak i jego szafa, a w niej…

Kategoria: Dzieci

Dzieci mają bardzo dużo różnych rzeczy. Nie tylko ubrań, ale także książek i zabawek. To oznacza, że powinniśmy tak dobierać meble do ich pokoju, aby móc zachować w nim jak największy porządek. To też oznacza, że dokładnie powinniśmy się zastanowić nad tym, jaka szafa dziecięca powinna się pojawić w tym pomieszczeniu, tak aby spełniła jak najwięcej pokładanych w niej nadziei. To oznacza, że z jednej strony powinniśmy się zastanowić czy wybrana przez nas szafa dziecięca ma sięgać aż do sufitu, czy jednak od góry wolimy mieć trochę wolnej przestrzeni, tak abyśmy mogli tam ułożyć jakieś gry czy maskotki. Dodatkowo warto się zastanowić ile taka szafa dziecięca powinna mieć półek, szuflad i szaf, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będziemy mogli ułożyć w najbardziej optymalny sposób.

Wygoda jest niezwykle ważna

Jeśli przeglądamy propozycje szaf dziecięcych to warto sobie wyobrazić, w jaki sposób chcielibyśmy w niej ułożyć rzeczy. Gdzie mają być spodnie, gdzie bluzki, gdzie bielizna. Czy wystarczą nam same półki, czy może w takiej szafie dziecięcej powinien być drążek, na którym będziemy mogli powiesić wieszaki z koszulami lub sukienkami. Im lepiej wyobrazimy sobie rozplanowanie miejsca w takiej szafie dziecięcej, tym większa będzie szansa, że uda nam się faktycznie zmieścić w niej wszystko co chcemy tam włożyć. Dodatkowo jeśli wybrana przez nas szafa dziecięca będzie miała niektóre półki dość nisko, to możemy tam ułożyć gry i zabawki, tak aby nasze dziecko samo mogło po nie sięgać, ale jednocześnie też, żeby od razu uczyło się, jak utrzymywać porządek w takiej szafie, poprzez odkładanie wszystkiego od razu na miejsce. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że im lepiej wyobrazimy sobie, w jaki sposób zapełnimy taką szafę dziecięcą, tym łatwiej będzie nam wybrać tą, która spełni nasze oczekiwania.

Jak ma wyglądać?

Z jednej strony powinniśmy dopilnować, aby szafa dziecięca, na którą się zdecydujemy była jak najbardziej pojemna. Z drugiej znowu strony warto się zastanowić, jak ma się ona prezentować wizualnie. Czy chcemy, aby sprawdziła się nie tylko u małego dziecka, ale również u nastolatka, i wybierzemy szafę dziecięcą, która będzie w kolorze drewna? A może chcemy, żeby taka szafa dziecięca była głównym elementem pokoju naszej pociechy, dlatego chcemy, żeby była jak najbardziej kolorowa? Możliwości jest sporo, a to oznacza, że warto także rozważyć czy wybrana przez nas szafa dziecięca ma mieć motywy zwierzęce albo roślinne, czy ma być kolorowa czy ma być takiej wysokości, aby starsze dziecko spokojnie było w stanie samodzielnie sięgać do większości półek? Warto się przejść po sklepie meblowym, zobaczyć jakie szafy dziecięce są nam proponowane i zastanowić się, które z nich okażą się być tymi najlepszymi dla nas i naszego dziecka. Producenci szaf mają wiele różnych propozycji. Dlatego ważne jest to, abyśmy dokładnie się zastanowili, jaka ma być wybrana szafa dziecięca. Co ma nam oferować i jak wiele miejsca do zapełnienia ma nam gwarantować.