Folie do pakowania – rodzaje i zastosowanie

Kategoria: Narzędzia

Sytuacje, w których korzystamy z folii są bardzo różne, a co się z tym wiąże, również sama folia będzie się między sobą znacznie różniła. Czasami będziemy potrzebowali takiej, która będzie cienka, łatwa do formowania, a kiedy indziej będziemy potrzebowali bardzo grubej, sztywnej, przy której będziemy mieli pewność, że podczas zwykłego użytkowania bardzo trudno będzie ją rozerwać. Dlatego też tak ważne jest to, aby wiedzieć jaka folia jest nam oferowana, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy tą, która najlepiej sprawdzi się w tym konkretnym przypadku.

Co do pakowania?

Jeżeli zastanawiamy się, jaka folia do pakowania okaże się być tą najlepszą, to warto wiedzieć, że będzie to folia stretch. Jest ona stosunkowo cienka, a jednocześnie niezwykle wytrzymała. Co więcej, warto wiedzieć, że się rozciąga, a jednocześnie też jest termokurczliwa, więc będziemy mieli pewność, że paczka zostanie nią bardzo szczelnie okryta, wszystko będzie ściśle do siebie dolegało. Plusem folii stretch jest również to, że bardzo trudno jest ją rozerwać, a więc będziemy mieli pewność, że nasza paczka nie zostanie otwarta podczas drogi, ponieważ wszelką taką ingerencję byłoby od razu widać. Godne podkreślenia jest również to, że taka folia stretch jest wodoodporna, jak i występuje w różnych kolorach. Jeśli wybierzemy nieprzezroczystą, to będziemy mieli pewność, że nikt nie dojrzy co się pod nią skrywa, a więc paczka będzie bezpieczna. Taką folię można owijać ręcznie, albo maszynowo, a więc wszystko będziemy mogli tutaj dopasować do naszych potrzeb. Poza tym, warto też wiedzieć, że występuje ona w różnych rozmiarach i grubościach, więc wszystko będziemy mogli dopasować do swoich potrzeb.

Inne rodzaje?

Jeżeli zastanawiamy się, jakie jeszcze rodzaje folii mogą nam być zaproponowane, to warto pomyśleć o folii perforowanej. Wykorzystuje się ją przede wszystkim w tych sytuacjach, kiedy musimy zapewnić dostęp wody, powietrza i temperatury. Przez to też wykorzystuje się ją do owijania różnych roślin, czy nawet niektórych produktów spożywczych. Taka folia perforowana ma różną grubość i strukturę. Są takie bardzo cienkie, w których pakowana jest chociażby ziemia, którą ludzie mogą później kupić do swoich roślin, aż po takie o bardzo dużej perforacji, gdzie folia praktycznie przypomina siatkę. Jeszcze innym rodzajem folii jest ta PCV. Ona z kolei jest bardzo gruba, sztywna, nie przepuszcza wody, a więc często jest stosowana podczas przygotowywania oczek wodnych czy w budownictwie, kiedy chcemy mieć pewność, że nic przez nią się nie przedostanie. Ona także występuje w różnych rodzajach, wielkościach i kolorach, a więc także w tym przypadku będziemy mogli wszystko dopasować pod swoje potrzeby. To też oznacza, że zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej folii powinniśmy najpierw dokładnie zapoznać się z jej specyfiką, z tym do jakich zadać została stworzona, a dopiero później ją kupić i zastosować. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że będziemy zadowoleni z danej propozycji, bo będzie ona spełniała nasze oczekiwania. Taką folię różnego rodzaju bez problemów kupimy w sklepie budowlanym, a to oznacza, że to właśnie tam będziemy mogli ją dokładnie między sobą porównać. Dodatkowo jeszcze trzeba zaznaczyć, że taka folia będzie się między sobą różniła również ceną, a to oznacza, że bardzo dokładnie powinniśmy przemyśleć swoją decyzję. Zawsze też o pomoc możemy poprosić pracownika sklepu.