Fototapeta do salonu

Zmiana aranżacji pokoju dziennego wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami oraz dużym nakładem pracy. Sposobem na prostą i niedrogą metamorfozę wnętrza jest chociażby takie rozwiązanie jak fototapeta do salonu. Bez obaw, w niczym nie przypomina ona klasycznej tapety, która cieszyła się ogromną popularnością kilkanaście lat temu, a dziś przez wiele osób uznawana jest za relikt przeszłości! To nowoczesne dekoracje, które sprawdzą się w każdym wnętrzu – urządzonym zarówno w stylu klasycznym, jak i retro, industrialnym, skandynawskim, vintage, glamour, rustykalnym, prowansalskim i nie tylko.

Nowoczesna czy klasyczna fototapeta w salonie?

Architekci wnętrz miewają przeróżne wizje i pomysły na aranżację, jednak w jednym są zgodni – można bawić się trendami i mieszać style. Nie ma już sztywnych reguł i można puścić wodze fantazji, by stworzyć aranżację zgodną z indywidualnymi oczekiwaniami oraz preferencjami. W przypadku fototapet możemy wybierać spośród setek, jak nie tysięcy wzorów i kolorów. Wśród nich znajdują się zarówno propozycje dla miłośników klasycznych, jak i nowoczesnych rozwiązań. Dlatego stanowią idealne rozwiązanie do każdego wnętrza – niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone.

Czym kierować się przy wyborze fototapety do salonu?

Salon to niejako wizytówka domu i mieszkania. To tutaj najczęściej spędzamy czas zarówno z domownikami, jak i gośćmi. Dlatego tak ważne jest, żebyśmy czuli się w tym miejscu po prostu komfortowo. Pomogą w tym nie tylko wygodne meble i elementy wyposażenia dopasowane do naszego gustu, ale też ozdoby ścian. Przy wyborze dekoracji ściennych powinniśmy kierować się przede wszystkim gustem własnym oraz pozostałych domowników. Nie bez znaczenia jest również efekt, jaki chcemy osiągnąć. W zależności od wybranych wzorów oraz kolorów możemy w prosty sposób stworzyć w salonie przytulny, romantyczny nastrój lub wręcz przeciwnie – chłodny i surowy klimat. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, który efekt jest nam bliższy i dopiero wtedy przystąpić do wyboru dekoracji ścian.

W czym tkwi fenomen fototapety w salonie?

Przede wszystkim jest to prosty sposób na odmianę aranżacji. Malowanie ścian wymaga przygotowania powierzchni, zabezpieczenia mebli i innych elementów wyposażenia, a przede wszystkim nakładu pracy. Wystarczy przy tym chwila nieuwagi, by ubrudzić farbą ubrania czy też futrynę, meble bądź sprzęty. Po malowaniu konieczne jest sprzątanie, wietrzenie… Nie każdy ma na to czas i ochotę. Fototapety natomiast są proste w aplikacji i nie wiążą się z powstaniem bałaganu czy też zabrudzeń. Szybko, łatwo i prosto!

Imponujący jest również wybór motywów i kolorów. Urbanistyka, architektura, rośliny, zwierzęta, portrety, figury geometryczne, fascynujące zjawiska atmosferyczne… To tylko niektóre z propozycji – nie sposób wymienić wszystkich. Co więcej, firmy takie jak Kuznianaklejek.pl oferują nie tylko szeroki wachlarz wzorów i kolorów, ale też możliwość realizacji indywidualnych zamówień. Co to oznacza? Otóż, wystarczy przesłać własne zdjęcia lub grafiki, a profesjonaliści stworzą na ich podstawie niepowtarzalne fototapety, które staną się wyjątkową ozdobą wnętrza.

Fototapeta w salonie i nie tylko

Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w pokoju dziecięcym czy też w sypialni, jadalni, kuchni, korytarzu, gabinecie i nie tylko. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii oraz materiałów dekoracje te sprawdzą się nawet tam, gdzie będą narażone na wpływ wilgoci czy też zanieczyszczeń. Takie rozwiązania stosuje wspomniana wcześniej Kuznianaklejek.pl.