Hamak czy podwieszane krzesło ogrodowe – na co się zdecydować?

Kategoria: Ogród i taras

Jeżeli mamy ogródek, to z pewnością chcemy, aby był on miejscem naszego wyciszenia się, odpoczynku, relaksu. To oznacza, że powinniśmy zadbać o to, aby był on odpowiednio wyposażony i żeby była w nim wydzielona taka część, która na to wszystko nam pozwoli. Oczywiście możemy zrobić miejsce dla gości, gdzie będzie stół i krzesła, które przydadzą się podczas spotkania przy grillu. Ale nie możemy zapomnieć o takiej przestrzeni, w której będziemy mogli wygodnie usiąść, zatopić się w rozmyślaniach, dobrej książce, albo krótkiej drzemce. Warto się wówczas zastanowić, czy w takim miejscu naszego relaksu powinien znajdować się hamak czy może jednak wolelibyśmy podwieszane krzesło?

Co daje nam hamak?

Jeżeli zdecydujemy się na hamak, to przede wszystkim musimy się zdecydować, gdzie go postawimy, albo powiesimy, w zależności na którą jego wersję się zdecydujemy. Jedno jest pewne, czy będzie stał na specjalnym stelażu, czy będzie przyczepiony do dwóch potężnych drzew, zawsze będziemy potrzebowali na niego sporo miejsca. Z drugiej strony mając taki hamak, będziemy mieli możliwość wygodnego położenia się, wyprostowania całego ciała, delektowania się odpoczynkiem na leżąco, co z pewnością niejednokrotnie pozwoli nam, na ucięcie sobie krótkiej drzemki. Do tego będziemy mogli się delikatnie kołysać, co dodatkowo wzmocni nasz odpoczynek.

A jak jest z krzesłem?

Jeżeli zdecydujemy się na podwieszane krzesło ogrodowe, to tutaj także będziemy mieli dwie opcje. Albo wybierzemy takie na stelażu, albo będziemy musieli znaleźć miejsce, w którym to krzesło będziemy mogli stabilnie podwiesić. Jedno jest pewne, zabiera ono mniej przestrzeni niż hamak, ale pozwala wygodnie się rozsiąść, delikatne kołysanie także jest możliwe. Minusem może być dla nas fakt, że w takim podwieszanym krześle ogrodowym nie bardzo będziemy mieli możliwość położenia się, a to oznacza, że już nie będziemy mogli zbytnio w nim spać. Jednak do czytania książki, dumania czy popijania schłodzonego napoju, będzie idealne. To czy zdecydujemy się na hamak czy na krzesło ogrodowe, w znacznej mierze powinno zależeć od naszych oczekiwań. Od tego, czy chcemy wygodnie leżeć, czy starczy nam, że będziemy mogli wygodnie usiąść. Czy mamy duży ogród, z ogromną przestrzenią do wykorzystania, czy jednak tego miejsca nie mamy aż tak wiele i nie chcemy go zastawiać dużymi przedmiotami. Zanim więc udamy się na zakupy, musimy wszystko dokładnie przemyśleć. Jedno jest pewne, jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, to niewątpliwie ogród stanie się naszym lubionym miejscem, w którym chętnie będziemy przesiadywać.