Jak malować ściany metodą natryskową?

Remont większości ludziom kojarzy się z bałaganem, potrzebą zarezerwowania dużej ilości wolnego czasu, zmęczeniem, stresem. Prawda jednak jest taka, że jeśli zastosujemy odpowiednie rozwiązania, jeśli skorzystamy z nowoczesnych technik remontowych, to może się okazać, że to wszystko pójdzie znacznie sprawniej niż pierwotnie sądziliśmy. Co więcej, warto tutaj również podkreślić, że w przypadku takiego remontu nawet sami możemy skorzystać z wielu udogodnień, które pojawiły się na rynku. Wystarczy tylko, że trochę o nich poczytamy i zapoznamy się z różnymi możliwościami tak aby wybrać to, co będzie najlepsze dla nas. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się malowanie ścian metodą natryskową. Oczywiście ona jest znana nie od dzisiaj, jednak coraz częściej rozważana jest w przypadku malowania ścian w domach, a to oznacza, że naprawdę warto jej się dokładniej przyjrzeć.

Jak to wygląda?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym czy wykorzystać metodę natryskową do malowania ścian w naszym domu, to z pewnością na początek powinniśmy się jak najwięcej na ten temat dowiedzieć. Wówczas łatwiej będzie nam określić jak to wszystko działa i czy jest to rozwiązanie, którym powinniśmy się bliżej zainteresować. Chodzi tutaj oczywiście o to, że farba za pomocą sprężonego powietrza jest rozdrabniana na mniejsze cząsteczki, a następnie specjalną dyszą wydostaje się na zewnątrz i opada na ścianę. Ponieważ mamy tutaj do czynienia z dość szerokim strumieniem, za jednym razem jesteśmy w stanie pokryć sporą część ściany. Co więcej, wykonujemy delikatne ruchy, a więc nie męczymy się tak, jak to ma miejsce w przypadku malowania wałkiem. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że korzystając z malowania ściany metodą natryskową nie musimy się martwić, że w którymś miejscu tej farby będzie więcej, a w którymś mniej. Tutaj wszystko będzie nakładane równomiernie i bez najmniejszego problemu. Oczywiście musimy tutaj także zastosować odpowiedni aparat do rozpylania takiej farby. W przypadku mniejszych powierzchni świetnie sprawdzi się aparat ssący, w którym zbiornik z farbą umiejscowiony jest pod pistoletem.

Jak to należy zrobić?

Oczywiście zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt to nie wszystko. Należy jeszcze wiedzieć w jaki sposób korzystać z pistoletu, aby odpowiednio nałożyć farbę metodą natryskową. Przede wszystkim najpierw powinniśmy dokładnie zakryć folią wszystkie powierzchnie, których nie chcemy malować. Kiedy to zrobimy, należy przelać farbę do specjalnego zbiornika, dzięki któremu obliczymy czas jego opróżniania, a następnie przefiltrować farbę, aby usunąć wszelkiego rodzaju paprochy i zabrudzenia, które mogłyby zaklinować nasz pistolet. Po połączeniu pistoletu z kompresorem za pomocą specjalnego, giętkiego przewodu, należy ustawić odpowiednie ciśnienie. Wlać odpowiednią ilość farby do zbiornika, tak aby starczyła za jednym razem na powierzchnię, którą chcemy pomalować. Zrobić próbę na kartonie, a następnie rozpocząć nakładanie farby, trzymając rękę luźno i przesuwając ją w linii prostej. Z pewnością malowanie natryskowe w Poznaniu jest szybsze, wygodniejsze i jednocześnie też mniej męczące. Dlatego też, jeśli właśnie szykujemy się do remontu, to powinniśmy sprawdzić, jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy na spokojnie mogli się zastanowić czy czasami to nie jest dla nas najlepsze rozwiązanie. W razie potrzeby możemy porozmawiać z ekspertem, jak powinno się to odbywać, aby efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania.