Jak uporządkować zabawki w domu dziecka?

Każdy kto ma dzieci, z pewnością wie, że niejednokrotnie pokój pociechy wygląda tak, jakby przeszło przez niego tornado. Niestety im więcej zabawek i innych akcesoriów znajduje się w tym pomieszczeniu, tym trudniej będzie w nim zachować porządek, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli, aby w znacznej mierze dziecko samo o to dbało. Warto więc pomyśleć, jak uporządkować pokój dziecka, tak aby była jak największa szansa na to, że ten porządek będzie utrzymany przez większość czasu. Oczywiście niezwykle ważne będzie tutaj wyrobienie w dziecku nawyku sprzątania po każdej zabawie i na koniec każdego dnia. Jednak stosując odpowiednie rozwiązania może się okazać, że bardzo ułatwimy mu to zadanie. Wówczas nie tylko sami będziemy mieli mniej sprzątania, ale przede wszystkim nie będziemy się tak denerwować bałaganem, który do tej pory się tam pojawiał.

Odpowiednia segregacja

Przede wszystkim jeśli chcemy mieć pewność, że dziecko będzie w stanie utrzymać porządek we własnym pokoju, to powinniśmy pomóc mu w odpowiedniej segregacji. Warto zadbać o odpowiednie pojemniki, które pojawią się w pokoju naszej pociechy. Mogą one być różnych rozmiarów, tak aby w mniejszych mogły znaleźć się mniejsze zabawki, a do większych trafiły te o sporych rozmiarach. Takie pojemniki mogą mieć różne kształty i kolory, a więc będziemy mogli je dopasować do pokoju dziecka, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że całość będzie się prezentowała bardzo ciekawie. Możemy także zadbać o specjalne pojemniki, które będą wstawiane na półkach, dzięki czemu tutaj również zapanuje porządek.

Zamiast wszystko rozkładać na całej powierzchni półki, dziecko będzie miało pudełko, do którego to wszystko będzie trafiać. Na półce będzie porządek, a jednocześnie zabawki będzie miało w jednym miejscu.

Podwieszane kosze – hurtownia zabawek

W wielu przypadkach zabawki do pokoju dziecka są kupowane bez większego przemyślenia, a to oznacza, że ten pokój bardzo szybko się zapełnia. To też oznacza, że musimy zadbać o to, aby każda z nich miała swoje miejsce. Jeśli nie mamy tyle przestrzeni, aby kupić duże pojemniki, to warto pomyśleć o przynajmniej jednym, podwieszanym worku. Wówczas będziemy mogli powiesić go w kącie pokoju i duże, a jednocześnie stosunkowo lekkie zabawki włożyć właśnie do niego. Ciekawym rozwiązaniem na to jak uporządkować pokój dziecka może być zakupienie specjalnych puf ze schowkiem. Wówczas będziemy z jednej strony mieli miejsce, w którym będziemy mogli schować zabawki, a z drugiej będziemy mogli na takiej pufie usiąść. To będzie dawało poczucie większego porządku, a jednocześnie nie będzie zagracało pokoju, bo będzie spełniało użytkową funkcję. Warto wybrać się do sklepu meblowego i zobaczyć, jakie rozwiązania są w nim proponowane. Może się okazać, że znajdziemy tam wiele inspiracji na temat tego, jak uporządkować pokój dziecka.

Co więcej, może się wówczas okazać, że nowe zabawki do pokoju dziecięcego nie będą nas już tak bardzo przerażały.