Jak wkomponować włącznik schodowy?

Kategoria: AGD

Żebyśmy mogli się bezpiecznie poruszać po naszym domu również w nocy, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie jego poszczególnych pomieszczeń. Szczególnie ważne jest dobre zadbanie o oświetlenie na schodach. Dlatego też warto się zastanowić jakie lampy chcemy mieć tam zamontowane. Czy mają być one na suficie, czy mają być niewielkie lampy zamontowane na ścianie, a może wolimy mieć podświetlone same stopnie tuż przy podłodze? Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego powinniśmy się zastanowić, która z tych propozycji będzie najlepsza dla nas. Ale bez względu na to, co wybierzemy, warto pamiętać, że za każdym razem będziemy musieli zamontować włącznik schodowy. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zapalić światło, gdy będzie to potrzebne.

Jak to zrobić?

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz włącznik schodowy będzie zamontowany w odpowiedni sposób, to z pewnością powinniśmy zatrudnić do tego profesjonalistę.

Elektryk nie tylko wszystko dokładnie wymierzy, bo w końcu nawet wysokość takiego włącznika schodowego liczona od podłogi, jest dokładnie ustalona. On również przeciągnie odpowiednie kable i sprawi, że całość będzie dobrze podłączona. Ale warto się zastanowić co powinniśmy zrobić, aby taki włącznik schodowy jak najlepiej wkomponować, tak aby nie za bardzo wyróżniał się z otoczenia. Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki włącznik schodowy, który będzie miał jak najbardziej delikatną obudowę. Jeśli będzie ona cienka, delikatna, to możemy być pewni, że taki włącznik będzie praktycznie niewidoczny, a więc nikt nie będzie zwracał na niego uwagi, do momentu gdy trzeba będzie z niego skorzystać. Ale możemy również zadbać o to, aby taki włącznik schodowy idealnie komponował się z kolorem ściany, na której ma być zamontowany.

W jaki sposób?

Z jednej strony możemy poświęcić trochę czasu na poszukanie włącznika schodowego, który będzie kolorystycznie pasował do ściany.

Producenci tego typu akcesoriów coraz bardziej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, a to oznacza, że może się okazać, że bez trudu będziemy mogli znaleźć włącznik w takim kolorze, który najbardziej będzie nas interesował. Jeśli jednak się to nie uda, wówczas możemy się zastanowić nad tym, czy nasz włącznik schodowy nie powinien zostać przez nas pomalowany. Wówczas tą samą farbą, którą nakładaliśmy na ścianę, powinniśmy pomalować włącznik schodowy. Oczywiście zanim zabierzemy się do pracy powinniśmy go rozebrać na mniejsze części, tak abyśmy mieli pewność, że dokładnie uda nam się dotrzeć do każdego zakamarka, tak aby wszystko faktycznie prezentowało się pięknie, estetycznie i profesjonalnie. Poza tym możemy zdecydować, że taki włącznik schodowy będzie się znajdował w mniej widocznym miejscu, chociażby na ścianie, która jest z boku. Możliwości jest sporo, a więc warto rozważyć jak najwięcej z nich. Koniecznie zobaczmy, w jaki sposób możemy wkomponować włącznik schodowy, tak abyśmy mieli pewność, że nie będzie się on rzucał w oczy bardziej niż jest to konieczne.