Jak wybrać lekką kołdrę letnią?

Kategoria: Dom

Na dobry sen ma wpływ wiele różnych czynników. Jednym z nich będzie z pewnością to, jaką temperaturę mamy w sypialni i czy nie mamy zbyt grubej kołdry, pod którą po prostu jest nam za gorąco, abyśmy mogli spokojnie spać. Dlatego też warto mieć kołdrę zimową i letnią, tak abyśmy zawsze mogli ją dopasować do temperatur, które akurat będą panowały za oknem.

Taka kołdra letnia może być oferowana oddzielnie, ale może nam być oferowana razem z drugą kołdrą i jeśli zepniemy je razem, to zyskamy kołdrę na zimę, a mając je oddzielnie, zyskamy dwie kołdry na lato.

Co zyskamy?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co zyskamy jeśli w naszym łóżku przy kilkunastu temperaturach pojawi się kołdra na lato, to warto wiedzieć, że zyskamy tutaj możliwość spania pod kołdrą, która zapewni nam odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo jeszcze warto pamiętać, że taka kołdra letnia zapobiegnie przegrzewaniu się naszego ciała, a więc nie będziemy musieli się martwić tym, że nadmiernie się spocimy i będziemy mieli mokrą pościel.

To oznacza, że kołdra letnia jest tak przygotowana, aby z jednej strony było nam ciepło i żebyśmy mogli się nią przykryć, jeśli nie wyobrażamy sobie, abyśmy mogli spać tak całkiem odkryci, a z drugiej strony będziemy mieli pewność, że nie będzie nam zbyt gorąco, a więc faktycznie rano wstaniemy bardzo wypoczęci i zrelaksowani. Dodatkowo taka kołdra na lato jest cienka i nie zabiera wiele miejsca, więc z powodzeniem będzie mogła zastąpić nam śpiwór podczas wyjazdów pod namiot.

Na co zwracać uwagę?

Jeśli na liście naszych najbliższych zakupów znajduje się kołdra letnia, to warto się zastanowić jaka ma ona być.

Warto pamiętać, że mogą się one różnić nie tylko wagą, ale również wypełnieniem. Obecnie bardzo często kołdra na lato posiada wypełnienie syntetyczne, które ma przywodzić na myśl puch. Dodatkowo często są one oferowane alergikom, ponieważ taka kołdra letnia nie przyciąga kurzu i roztoczy, a więc nie będziemy musieli się martwić, że śpiąc pod nią będziemy musieli się zmagać z tymi alergenami.

Plusem takiej kołdry letniej niewątpliwie jest również to, że możemy ją prać w pralce, a więc w razie zabrudzenia będziemy mogli ją od razu wyprać i to bez konieczności oddawania do pralni chemicznej. Warto również sprawdzić czy wybrana przez nas kołdra letnia nie posiada żadnych szkodliwych substancji, nie mniej będziemy mieli taki duży wybór tego typu produktów, że spokojnie uda nam się znaleźć taką, która spełni nasze oczekiwania. Koniecznie trzeba powiedzieć, że takie kołdry letnie proponowane są nam w różnych typach.

Jednak najważniejsze jest to, aby były one cienkie, lekkie, aby zapewniały odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegały przegrzewaniu organizmu. Jeśli dobrze wybierzemy taką kołdrę, to z pewnością zauważymy, że jakość naszego snu znacznie wzrosła.