Jakie funkcje powinna posiadać dobra aplikacja nawigacyjna?

Kategoria: AGD

Podróże dłuższe czy krótsze wymagają odpowiedniego przygotowania. W przypadku tych pierwszych trzeba oczywiście pomyśleć o tym, co powinniśmy spakować i ze sobą zabrać. W każdej podróży będziemy jednak mogli potrzebować nawigacji, a co za tym idzie jest to coś, o co powinniśmy zadbać przede wszystkim. Dotyczy to zarówno podróży dalszych, jak i tych po mieście – wszak nie każdy kierowca dokładnie zna wszystkie trasy i nie każdy wie, w jaki sposób dokładnie jechać, by się nie zgubić. Rozwiązaniem jest więc właśnie nawigacja w ramach aplikacji mobilnej, czyli jedna z najpopularniejszych dziś opcji, która w ostatnich latach stała się zdecydowanie bardziej powszechna niż urządzenie GPS. Tak czy siak, aplikacji nawigacyjnych znajdziemy jednak bardzo dużo, dlatego warto wiedzieć, jakich funkcji szukać i na co tak właściwie zwrócić uwagę, by być zadowolonym z naszego wyboru. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że nie potrafimy na przykład obsługiwać aplikacji lub też jest ona dla nas po prostu zbyt złożona, przez co nie jest dla nas zrozumiała. Niektórzy kierowcy wolą bardziej minimalistyczne rozwiązania, więc dla nich mnogość funkcji nie zawsze będzie zaletą. W związku z tym przed wyborem tego typu aplikacji warto jest określić swoje potrzeby i oczekiwania, natomiast rozsądnym pomysłem jest po prostu przetestowanie kilku aplikacji i wybór tej, która podoba nam się najbardziej.

Aplikacja nawigacyjna – jak postawić na właściwą?

Przeprowadzanie testów to dobry pomysł, gdyż pomoże nam to zorientować się, co oferuje jedna czy druga aplikacja. Nie każdy kierowca wie jednak, jaka powinna być dobra aplikacja nawigacyjna i jakie cechy powinna posiadać – tymczasem taka wiedza pozwoli na wybór odpowiedniego dla nas oprogramowania. Zdaniem wielu kierowców, najważniejsze cechy dobrej aplikacji mobilnej z nawigacją to:

  • szybkość,
  • łatwy w zrozumieniu interfejs,
  • możliwość dopasowania trasy,
  • informacje z drogi na bieżąco (na przykład zakorkowanie, wypadki, zamknięcie ulic),
  • asystent pasa ruchu,
  • dokładność map.

Warto o tym wszystkim pamiętać, jeśli przyjdzie nam wybierać aplikację nawigacyjną dla naszego auta – wszak jest ich tyle, że z pewnością nie będzie to łatwy wybór. Wszystko zależy jednak od tego, jakie są tak właściwie nasze oczekiwania i jakich cech oraz funkcji pożądamy najmocniej. Może się bowiem okazać, że komuś wystarczy wersja podstawowa danej aplikacji, podczas gdy inny kierowca nie będzie miał problemu, by wykupić abonament i otrzymywać znacznie więcej danych oraz informacji, które ułatwią jazdę.