Jakie serwertki papierowe wybrać do dekoracji stołu świątecznego?

Święta to niewątpliwie magiczny czas, w którym mamy do czynienia z niesamowitą atmosferą i w którym chcemy, żeby wszystko przebiegało idealnie. Nic więc dziwnego, że dokładamy starań, aby podtrzymać tę atmosferę i dodatkowo jeszcze przyczynić się do jej wzmocnienia. Dlatego też staramy się w odpowiedni sposób przyozdobić nasz dom, jak również stół przy którym mamy siedzieć. Jednym z elementów, które są do tego wykorzystywane, są papierowe serwetki. Ale jak je wybrać, aby mieć pewność, że wszystko będzie wykonane ze smakiem, bez nadmiernego przepychu i jednocześnie delikatnie? Możliwości jest sporo, jednak najważniejsze jest to, abyśmy dokładnie się zastanowili, jak ma wyglądać nasz stół i jakie dodatkowe akcesoria wybierzemy do jego przyozdobienia, bo tylko wówczas, gdy wszystkie elementy będą do siebie pasowały i będą się uzupełniały będziemy mieli pewność, że całość wygląda tak jak powinna.

Z różnym motywem

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że papierowe serwetki są nam oferowane z różnym motywem. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić czy chcemy żeby były one kolorowe z mnóstwem elementów, czy może bardziej zależy nam na takich stonowanych z jednym głównym elementem, albo może jeszcze lepiej przemawiają do nas serwetki papierowe, które są w jednym kolorze i bez nadruku? Prawda jest taka, że to jakie serwetki papierowe wybierzemy powinno zależeć przede wszystkim od tego, jak będzie wyglądał cały nasz stół. Jeśli planujemy, że położymy na nim biały obrus i białe talerze, to spokojnie możemy zdecydować się na serwetki, które będą kolorowe, na których sporo będzie się działo, bo wówczas będziemy mieli pewność, że one ożywią nasz stół. Jeśli znowu mamy obrus kolorowy, albo kolorowe talerze i inne dekoracje, które będą miały się znaleźć na stole, to powinniśmy zdecydować się na serwetki bardziej stonowane, które będą w jednym kolorze i najlepiej bez żadnego nadruku. Wówczas uzyskamy elegancki efekt, który jednocześnie w żaden sposób nie będzie przeładowany i nie będzie sprawiał przytłaczającego wrażenia.

Odpowiednie ułożenie

Jednak samo wybranie właściwych serwetek to jeszcze nie wszystko. Powinniśmy również zadbać o ich odpowiednie ułożenie na stole. Możemy więc je położyć płasko w miejscach, w których będą siedzieli nasi goście, a resztę z nich włożyć w specjalny stojak, z którego w razie potrzeby każdy będzie mógł sobie taką serwetkę wyjąć. Z drugiej strony możemy poszukać różnych stron, na których będziemy mieli pokazane, w jaki sposób można szybko i ciekawie złożyć takie serwetki, aby dodatkowo stały się dekoracją. Mogą to być proste figury, albo takie bardziej skomplikowane, przypominające na przykład gwiazdę. Im skromniej będzie wyglądała reszta stołu, tym więcej będziemy mogli sobie pozwolić podczas układania serwetek, a więc tutaj również powinniśmy dopilnować, żeby wszystko było właściwie dopasowane. Fakt jest jednak taki, że tych wzorów będziemy mieli tak wiele, że spokojnie będziemy mogli wybrać coś, co nam się spodoba, co będzie pasowało i co jednocześnie nie będzie nam sprawiało problemów podczas składania. Zobaczmy jakie serwetki papierowe są nam oferowane, a następnie zastanówmy się, które z nich najlepiej będą pasowały na nasz świąteczny stół. Pamiętajmy, że one mają być jego dopełnieniem, ale w żaden sposób nie powinny go przytłaczać i dawać wrażenia przesycenia.