Koszty mebli na wymiar

Niektóre mieszkania lub konkretne pomieszczenia potrafią być bardzo specyficzne. Wiedzą o tym ci, którzy kupili cztery kąty w starych kamienicach lub zdecydowali się na wynajem. W momencie, gdy przychodzi czas remontu i wymiany starych mebli na nowe pojawiają się problemy. Sklepowe meble po prostu nie pasują do pomieszczenia. Mają nieodpowiednie wymiary, są źle przycięte lub zwyczajnie nie podoba nam się ich wygląd. W dzisiejszym świecie wszystko jednak jest możliwe. Nawet odpowiedzenie na tak dużą potrzebę.

Na pomoc przychodzą nam producenci mebli, które uprzednio swobodnie można projektować i dobierać względem własnych potrzeb i oczekiwań.

To świetne rozwiązanie,

które okazuje się praktyczne i bardzo funkcjonalne. Bowiem niemalże każdy mebel współcześnie można skonfigurować samemu. Szafa może być zrobiona pod konkretny wymiar, a w jej wnętrzu będą znajdować się szuflady i półki w takim rozłożeniu, jaki sobie wymarzyliśmy. Ale to nie wszystko. Dziś rozwiązania to także kuchnie modułowe, które można dowolnie kompletować, dobierając kolejne elementy.

Możliwe jest zaprojektowanie biurka, regału i komody.

Możliwości zdają się być nieograniczone. Co jednak jeśli przyjdzie nam spojrzeć na ostateczną cenę? Nie trzeba się jej bać. Jako, że projektowanie mebli według własnych potrzeb jest dziś światowym trendem, coraz więcej producentów się tym zajmuje. Dzięki temu są tanie i nieco droższe propozycje. Dziś skupimy się na tych pośrednich cenach i przedstawimy cennik w kilku wskaźnikach:

  • Projekt mebli pokojowych to koszt około 60 zł w przeliczeniu na metr kwadratowy. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że im bardziej będzie on skomplikowany tym zlecenie droższe. Niektóre meble są same w sobie niełatwe do zrealizowania. Przykładowo kompleksowa realizacja szafy wnękowej, która jest dość problemowa. W tym aspekcie trzeba liczyć się z wydaniem około 150 zł/m2. Podobnie jest w przypadku projektowania dużej szafy do przedpokoju lub półek specjalnie przygotowanych pod garderobę;
  • Jak zostało wcześniej wspomniane, istnieje także możliwość zaprojektowania własnego biurka. Jednak ceny wykonania wahają się pomiędzy 350-900 zł. Mowa tutaj o standardowych meblach ze średniej półki cenowej. Duże widełki wskazują na fakt, że w biurku można znaleźć dużo funkcjonalności, a ich wykonanie często jest czasochłonne;

Najdroższe meble na wymiar to meble wypoczynkowe. Za wykonanie spersonalizowanej kanapy trzeba zapłacić około tysiąca złotych. Oczywiście trzeba liczyć się z kosztami zużytych materiałów, rodzaju technologii, itd.