Kuchnia w stylu rustykalnym – jak ją urządzić?

Kategoria: AGD

Istnieje wiele ciekawych pomysłów na aranżowanie pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Konsumenci mają dziś ogromne możliwości w aspekcie zakupu umeblowania czy sprzętów, jak też elementów dekoracyjnych mających kluczowe znaczenie na to jak wygląda wnętrze. Warto w tym kontekście przyglądać się z uwagą propozycjom firm, ponieważ tak naprawdę nie ma dziś ograniczeń. Jeśli ktoś chce nabyć piękne meble do kuchni w stylu rustykalnym, nie napotka raczej problemów. Tym bardziej, że rozwiązania tego rodzaju cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród konsumentów. Ci mogą stawiać dziś na wiele ciekawych produktów, wśród których wymienić można szafy i szafki, regały kuchenne czy elementy zabudowy rustykalnej, za którą mogą kryć się takie urządzenia, jak lodówki czy zmywarki. Tak naprawdę wystarczy tylko określić swoje estetyczne preferencje, a możliwości zdecydowanie nie zabraknie.

Meble do kuchni w stylu rustykalnym – gdzie ich szukać, aby znaleźć?

Salonów meblowych na rynku jest wiele. Są te doskonale znane, markowe i obecne w reklamach telewizyjnych, a poza nimi również te mniejsze. Często właśnie w mniej nagłaśnianych miejscach czekają sprzęty bardzo wysokiej jakości, które do tego wspaniale się prezentują. Biorąc pod uwagę specyfikę rustykalnego wzornictwa, właśnie tam nierzadko czekają te produkty, które będą spełniać oczekiwania entuzjastów rustykalnej stylistyki. Koszty są kwestią otwartą. Zawsze da się znaleźć określony wariant mebla taniej lub drożej, ale najczęściej różnice w cenach nie są dziełem przypadku. Chodzi po prostu o to, że niższa cena niemal zawsze niesie ze sobą niższą jakość wykonania i słabsze jakościowo materiały zastosowane przez producenta. Meble do kuchni w stylu rustykalnym nie stanowią w tym kontekście wyjątku.

Stąd selekcja powinna być surowa i przemyślana.

Co wyróżnia meble do kuchni w stylu rustykalnym na tle innych?

Generalnie rzecz biorąc, motywy rustykalne są typowo ograniczone do pewnych elementów w aspekcie designu. Aspekty dekoracyjne są kluczowe i dlatego właśnie ludzie decydują się na ten styl – chcą bowiem uzyskać we wnętrzu efekt wynikowy połączenia akcentów pozornej starości z nowoczesnością. Można powiedzieć, że meble rustykalne nawiązują w aspekcie wizualnym do umeblowania spotykanego wiele lat temu w statecznych domostwach wiejskich i miejskich. Kolor biały idzie w jednym szeregu z elementami ozdobnymi w zakresie okuć. Istotną rolę odgrywa drewno – jeśli jest ono lite, tym lepiej. Nawet posiadanym już meblom można tanim kosztem nadać charakter rustikal – malując je na kolor biały i zmieniają uchwyty na postarzone. Pole manewru w tym zakresie jest naprawdę szerokie. Tym sposobem meble do kuchni w stylu rustykalnym mogą być wysłużonymi sprzętami po liftingu. To ekonomiczne i do tego wpisuje się w popularną dziś filozofię zero waste.

Meble do kuchni w stylu rustykalnym – tylko dla miłośników tego, co było?

Sięganie po takie rustykalne motywy we wzornictwie jest dość popularne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jednakże należy podkreślić, że użytek z nich robią nie tylko osoby będące miłośnikami wzornictwa tego typu, ale także inni. Można wspomnieć tu chociażby o zwolennikach eklektyzmu, którzy lubią łączyć ze sobą nowoczesność z tradycją, a nawet dalej idącym oldschoolem. Meble do kuchni w stylu rustykalnym świetnie łączą się z nowoczesnymi sprzętami, więc można dość swobodnie żonglować stylistyką, uzyskując w tym aspekcie świetne rezultaty. Trzeba jedynie otworzyć się na ogromne możliwości, jakie zapewnia współczesny rynek umeblowania i wybrać to, co mieści się w indywidualnych preferencjach designu.