Makiety architektoniczne w XXI w.

Kategoria: AGD

Prezentowanie obiektów, które dopiero mają powstać lub już istnieją, może odbywać się na wiele sposobów. W tym kontekście pojawia się pojęcie wizualizacji, które w praktyce mają bardzo odmienny charakter i co za tym idzie mogą sprawdzić się w rozmaitych sytuacjach. Bardzo często powstają więc wizualizacje graficzne – w postaci grafik 2D i nie tylko. Są też grafiki trójwymiarowe, które można przeglądać na urządzeniach, takich jak komputery smartfony. Niektóre agencje interaktywne wyspecjalizowane w tym obszarze idą wręcz o krok dalej i tworzą swoiste wirtualne spacery po nieruchomościach, które mogą odbywać się z użyciem specjalnych okularów działających w technologii VR. Tym samym te zaawansowane osiągnięcia techniki mogą w ogromnym stopniu pomóc w prezentowaniu wszystkim zainteresowanym chociażby planowanych inwestycji deweloperskich.

Nowoczesny druk 3D w Warszawie, czyli nowy sposób na makiety

Czy w każdych okolicznościach cyfrowa wizualizacja stanowi dobre rozwiązanie? Już wiele lat temu ustalono, że niekoniecznie. Wszak całe dekady bazowano głównie na fizycznych makietach obiektów, które konstruowano różnymi sposobami. Gotowe makiety były mniej lub bardziej dokładne, jednakże dawały całkiem dobre wyobrażenie o tym, jak dane miejsce ma wyglądać. Dziś można skorzystać z bardziej zaawansowanych metod kreowania takich makiet. Druk 3D w Warszawie rozwinął się całkiem dobrze.

Działają firmy zajmujące się drukowaniem obiektów w trzech wymiarach i mogą to być również makiety wizualizujące budynki różnego rodzaju. Plusem tego rozwiązania jest znacznie lepsze odwzorowanie detali, na czym deweloperom reklamującym ofertę zazwyczaj bardzo zależy. Oczywiście konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednio dobranych urządzeń, a więc drukarek zapewniających wykonanie każdego z elementów ze szczegółami. Na szczęście takie rozwiązania są dziś na rynku osiągalne i korzysta się z nich również w polskich warunkach. W kontekście druku 3D w pełni nadążamy za światowymi trendami.

Druk 3D w Warszawie – jakie możliwości dziś oferuje?

Samo pojęcie wydruków trójwymiarowych nie dla każdego jest czytelne, dlatego warto napisać kilka słów ogólnego wyjaśnienia. Otóż za pomocą specjalnie zaprojektowanych drukarek 3D możliwe jest tworzenie przestrzennych, fizycznych przedmiotów. Niekoniecznie muszą to być makiety i modele, ponieważ technologia pozwala na wytwarzanie pełnowartościowych produktów, części zamiennych, implantów medycznych, narzędzi, zabawek. Opcji jest cała masa. Jak się okazuje, obecnie druk 3D w Warszawie służy także firmom deweloperskim czy pracowniom architektonicznym w tworzeniu efektownych makiet pojedynczych budynków czy całych osiedli. Dzięki temu można z powodzeniem pokazywać potencjalnie zainteresowanym nabywcom, jak będzie wyglądać miejsce, w którym być może przyjdzie im zamieszkać lub prowadzić firmę.

Starannie przygotowana makieta znaczy dużo więcej niż niektórzy mogą sądzić.

Czy druk 3D w Warszawie musi kosztować wiele?

Koszty związane z wydrukami 3D przedstawiają się bardzo odmiennie w zależności od uwarunkowań. Określone warianty drukarek pracują z konkretnymi materiałami i najczęściej są to tworzywa sztuczne. Inwestując w dany model drukarki 3d trzeba ustalić, z jakim materiałem może ona pracować. Ponadto konieczne jest właściwe skonfigurowanie oprogramowania, ponieważ cały proces wydruku jest sterowany komputerowo – nieco podobnie, jak ma to miejsce w przypadku maszyn CNC. Tutaj także normą jest daleko idąca precyzja i znakomite odwzorowanie cyfrowych projektów. Druk 3D w Warszawie obliczony na stworzenie architektonicznej makiety bez wątpienia będzie nieco kosztować. To jedna z najbardziej skomplikowanych kategorii zleceń, gdzie często wykorzystuje się kilka drukarek jednocześnie, a ich działanie musi być odpowiednio skoordynowane. To jednak wydatek godny rozważenia, bo atrakcyjna makieta nierzadko daje kapitalne efekty sprzedażowe i robi wrażenie na wszystkich, którzy ją zobaczą. Nawiązując współpracę z wykonawcą, warto postawić na specjalistów z doświadczeniem w realizacji tak złożonych projektów. Zwiększa to szansę na pełną satysfakcję z efektu finalnego.