Mocowanie rur we wnętrzu instalacji hydraulicznych

Solidne mocowanie to podstawa, także w przypadku montowanych we wnętrzu instalacji hydraulicznych. Każda system wodno-kanalizacyjny wymaga zastosowania elementów, dzięki którym będzie można nie tylko odpowiednio ułożyć rury, ale także zapewnić im stabilność. Podczas rozkładania instalacji należy zadbać o właściwy przepływ cieczy tak, aby w przyszłości uniknąć przecieków, uszkodzeń mechanicznych oraz innych sytuacji, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia systemu.

W naszym sklepie można zakupić uchwyt do rur hydraulicznych oraz stalowych – produkt solidny, pozyskany od naszych sprawdzonych dostawców, których lista dostępna jest poniżej. Jest to element przeznaczony do mocowania jednego lub dwóch biegnących wzdłuż siebie złączy. Podwójne obejmy okazują się szczególnie przydatne, gdy montujemy przyłącze jednocześnie do ciepłej i zimnej wody. W uzyskaniu stabilności pomocny okaże się uchwyt do rur PCV, PP lub PEX o solidnej budowie oraz mocnym ucisku.

Uchwyt do rur hydraulicznych

Do standardowo stosowanych rozwiązań w hydraulice należy uchwyt do rur PP dla mniejszych i zarazem lżejszych instalacji, które nie wymagają tak solidnego podparcia jak elementy stalowe. Łatwe w montażu obejmy nie dość, że nadają się do szybkiej instalacji, to dodatkowo są odporne na działanie niekorzystnych czynników, zachowując swój kształt oraz wytrzymałość mechaniczną.

W naszej nie ofercie nie brakuje również elementów hydraulicznych wykonanych z pozostałych tworzyw sztucznych. Uchwyt do rur PEX należą do rozwiązań solidnych. Wykonane z mocnego tworzywa pozwalają na właściwe przymocowanie złączy, którym zapewniona zostaje stabilność. Jest to także element bardzo elastyczny, odpowiedni do montowania także części z innych materiałów niż PEX, np. PP i PCV.

Uchwyt do rur stalowych

Nieco odmienne cechy posiada inny dostępny w ofercie produkt – mocowanie przeznaczone do elementów stalowych. Wyróżnia się znacznie większą wytrzymałością oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Przeznaczony jest do stabilizowania cięższych instalacji wymagających solidnego podparcia. Ze względu na brak rozciągliwości ten będzie odpowiedni dla systemów stalowych, które powinny zostać dodatkowo zaizolowane, aby zmniejszyć tarcie o siebie dwóch materiałów. Wymaga także dokładnego i solidnego montażu, który będzie w stanie utrzymać ciężką instalację stalową.

Do każdej instalacji PEX, PP lub PCV należy dopasować nie tylko obejmy, ale także inne dodatkowe akcesoria, które zapewnią solidne wykonanie systemu hydraulicznego