Mokre karmy dla psów

Kategoria: AGD

Pożywienie dla psów to sprawa pierwszorzędna. Do wyboru mamy przede wszystkim karmy suche oraz mokre. Jeśli karmimy nasze zwierzę obydwoma rodzajami pożywienia, warto zachować w tym odpowiedni dla tego konkretnego psa balans. Dla młodych psów jest specjalny rodzaj karmy, który nie obciąża układu pokarmowego oraz pozytywnie wpływa na rozwój kości naszego czworonoga. Zdrowa dieta i zdrowe kości to w rezultacie pełne radości chwile spędzone razem – wspólne spacery, bieganie, pływanie oraz tarzanie się w piachu lub trawie.

Zalety mokrej karmy

Mokra karma to pożywienie, które zwykle smakuje psom. Jednak zanim wybierzemy właściwą karmę, warto poradzić się eksperta – weterynarza lub pracownika sklepu zoologicznego. Specjalista może zwrócić nam uwagę na to, jakie jest szczególne zapotrzebowanie u tej konkretnej rasy, tego konkretnego psiaka. Niewątpliwym walorem mokrej karmy jest bardzo przyjemny dla psów zapach. Mokrą karmę łatwo się je, nie stwarza problemów z gryzieniem. Ale uwaga! Może to być pułapka, dlatego warto uzupełniać mokrą karmę suchą. Jedzenie tylko mokrej karmy może prowadzić do problemów z uzębieniem psa oraz chorób jamy ustnej. Pies potrzebuje gryźć twarde produkty, aby ścierać szkliwo na zębach. W ten sposób są one zdrowsze, a zapach z pyska naszego czworonoga jest bardziej świeży.

Kiedy mój pies nie chce jeść

Kiedy pies nie chce jeść mokrej karmy, za to ze smakiem pochłania suchą, nie ma wtedy żadnych powodów do zmartwień. Sucha karma całkowicie pokrywa całodzienne zapotrzebowanie na wszystkie substancje odżywcze, potrzebne do prawidłowego rozwoju zwierzęcia. Jednak kiedy pies odmawia pożywienia, jest to oczywiście powód do zmartwień – można spróbować zmienić karmę i zobaczyć, jaka będzie reakcja na zmianę. Jeśli problemy z jedzeniem ciągle będą się utrzymywać, należy niezwłocznie udać się do weterynarza.

Zdrowa karma – szczęśliwy pies

Najlepszym dowodem na odpowiednio dobraną karmę, jest szczęście psa. Radosny, pełen energii zwierzak to przede wszystkim efekt zdrowego żywienia. Uzupełnieniem dobrej diety jest oczywiście aktywność fizyczna. Długie spacery, zabawy na świeżym powietrzu są korzystne nie tylko dla psa, ale także dla jego pana. Symbioza między psem a człowiekiem pozwala na zaspokojenie potrzeby bliskości, a aktywność fizyczna spowalnia procesy starzenia się organizmu, poprawia pracę mięśni i mózgu. Niejedne badania naukowe potwierdziły, że obecność zwierzęcia w domu pozytywnie wpływa na wszystkich domowników – od najmłodszych lat.