Nowoczesne lustra do domu i mieszkania

Trudno jest sobie chyba wyobrazić, aby w jakimś domu mogło nie być lustra. Obowiązkowo musi się ono znaleźć w łazience, ale niejednokrotnie możemy je spotkać także na korytarzu czy w salonie. Takie lustra mają do spełnienia różne funkcje, a to oznacza, że trzeba je naprawdę rozważnie dobierać, tak abyśmy mieli pewność, że efekt końcowy, który dzięki nim osiągniemy faktycznie będzie taki jak zakładaliśmy. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę wybierając lustro do swojego domu?

Jaka ma być jego funkcja?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupieniu jakiegoś lustra, powinniśmy się zastanowić, jaka ma być jego funkcja. W łazience takie lustro służy przede wszystkim do przeglądania się, do wykonywania przy nim makijażu, a to oznacza, że powinno być ono dostatecznie duże, zamontowane na odpowiedniej wysokości, tak abyśmy mogli spokojnie w nie spojrzeć, a także powinno być dobrze oświetlone. Takie lustro może mieć różne kształty, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby było ozdobne i stało się też dekoracją naszej łazienki. A jeśli to pomieszczenie jest małe, to zakup dużego lustra sprawi, że optycznie je powiększymy.

Jakie na korytarz, a jakie do salonu?

Z pewnością lubimy się przejrzeć w lustrze przed wyjściem z domu, aby mieć pewność, że dobrze wyglądamy i że strój który wybraliśmy, leży na nas tak jak powinien. Dlatego dobrze zrobimy jeśli na korytarz kupimy większe lustro, takie w którym będziemy mogli się przyjrzeć całej naszej sylwetce i sprawdzić, czy faktycznie jesteśmy dobrze ubrani. Tutaj również możemy się pokusić o lustra ozdobne, tak aby stały się dekoracją tego pomieszczenia, tym bardziej że będziemy w nim przyjmować gości. Jeśli chcemy, to takie lustro może być podświetlone diodami LED, aby dawało niesamowity klimat. Z kolei wybierając lustro do salonu zazwyczaj chcemy go w ten sposób optycznie powiększyć, a także udekorować. Dlatego tutaj warto wybierać większe lustra, które jednocześnie będą znajdowały się w dużych, ciekawych i perfekcyjnie wykonanych ramach. Nawet możemy się tutaj pokusić o zastosowanie takich ram jak do obrazu, które będą ciężkie, szerokie i których nie będzie można przegapić. A jeśli jeszcze takie lustro zostanie przez nas podświetlone, to możemy być pewni, że efekt wizualny, zwłaszcza wieczorem będzie zapierał dech w piersiach. Możemy wybierać lustra proste, które nie będą miały żadnych ozdób. Ale możemy się też zdecydować na lustra w ramach, podświetlane, na takie ozdobione drewnem i innymi naturalnymi materiałami. Wszystko po to, aby takie lustro prezentowało się nowocześnie, ciekawie i nie pozwalało, aby można było przejść obok niego obojętnie.