Posadzki żywiczne – właściwości i zastosowanie

Nie ma znaczenia czy właśnie stawiamy magazyn, halę produkcyjną czy budujemy swój wymarzony dom. Zawsze chcemy mieć pewność, że wszystko będzie tutaj dopięte na ostatni guzik, że będzie funkcjonalne, wytrzymałe, a jednocześnie też będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania i ładnie się prezentowało. Jednym z największych problemów przy tego typu pracach jest to, jaką podłogę położyć, tak aby mieć pewność, że będzie ona wytrzymała, a jednocześnie łatwa w utrzymaniu czystości i ładna. Jak się okazuje nasze możliwości to nie tylko płytki, panele, drewniane deski czy linoleum albo beton. Obecnie coraz częściej nawet w domach są wykorzystywane posadzki żywiczne, które już od jakiegoś czasu bardzo chętnie wykorzystywane są na magazynach i halach produkcyjnych. Co w nich jest takiego, że ludzie tak chętnie się na nie decydują?

Przede wszystkim posiadają wiele zalet

Na samym początku powinniśmy powiedzieć, że posadzki żywiczne mają nam naprawdę wiele do zaproponowania. Są bardzo wytrzymałe, a to oznacza że nie będziemy musieli się martwić żadnymi mechanicznymi uszkodzeniami w postaci pęknięć czy zarysowań. Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że takie posadzki żywiczne stanowią jednolitą powierzchnię, a więc nie mamy tutaj żadnych zagłębień, które mogłyby się brudzić i w których mógłby osiadać kurz. Dzięki ich właściwości elektrostatycznej mamy pewność, że nie będzie na niej osiadał pył ani kurz, a to oznacza, że utrzymanie w czystości takiej posadzki żywicznej będzie niezwykle proste. Kolejną jej zaletą jest z pewnością fakt, że jest ona wodoodporna, a więc nie będziemy musieli się martwić tym, że jeśli coś się wyleje, to będzie w nią wsiąkało. Jednocześnie też, sama będzie odprowadzała parę wodną, a więc nie będzie się nic na niej utrzymywało. Taka posadzka jest wytrzymała, łatwa w utrzymaniu czystości, a jednocześnie prezentuje się bardzo elegancko, więc z pewnością powinniśmy się jej bardzo dokładnie przyjrzeć. Z pewnością widzieliśmy ją niejednokrotnie na halach magazynowych, halach sklepowych czy halach produkcyjnych, jednak warto wiedzieć, że o ile tam jest ona mało ciekawa, to w przypadku wykorzystania jej w domu, możemy sobie pozwolić na znacznie więcej, a to oznacza, że to rozwiązanie jest naprawdę godne uwagi.

Jak to jest w domu?

Warto wiedzieć, że taka posadzka żywiczna może nam być oferowana w jednym kolorze albo w kilku. Poza tym może stanowić jednolitą powierzchnię, ale też nic nie będzie stało na przeszkodzie w tym, żebyśmy nakładali ją w postaci różnego rodzaju smug, co pozwoli na niej stworzyć niesamowite wzory. To oznacza, że wykorzystując taką posadzkę żywiczną w domu, będziemy mieli nie tylko pewność, że będzie ona wytrzymała, ale także będzie się naprawdę wspaniale prezentowała i stanie się ozdobą każdego pomieszczenia. Nie będziemy mieli problemów, aby utrzymać ją w czystości, a ponieważ nie osiada na niej kurz i pył, to mamy pewność, że będzie to świetne rozwiązanie w domach, w których są alergicy. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że wbrew pozorom taka posadzka żywiczna jest ciepła w dotyku, a więc nie będziemy musieli się martwić, że będzie od niej ciągnęło nieprzyjemne zimno. Może ona być wylewana na ogrzewanie podłogowe, a to oznacza, że tak naprawdę nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy mogli skorzystać z takiego rozwiązania. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób je stosuje.