Stroiciel pianin i fortepianów we Wrocławiu

Praca nad wydobyciem czystego i szlachetnego dźwięku to wieloetapowy i czasochłonny proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Ponadto wykonywany powinien być nie tylko rzetelnie, ale i regularnie. Marian Krawczyk to dyplomowany wrocławski stroiciel fortepianów i pianin, z którego usług korzystają zarówno różnego rodzaju instytucje, jak i osoby prywatne. Doświadczenie zdobywał w jedynym w Polsce Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Państwa instrument wymaga prac serwisowych? Polecamy oferowane przez eksperta usługi.

Na czym polega strojenie pianin i fortepianów?

Jest to regulacja wysokości dźwięków wytwarzanych przez instrument muzyczny w celu zapewnienia zgodności harmonicznej interwałów pomiędzy dźwiękami. Do osiągnięcia optymalnego efektu potrzebny jest nie tylko doskonały słuch. Do profesjonalnego strojenia pianin specjalista używa źródeł dźwięku wzorcowego, np. kamertonów. Wszelkie czynności serwisowe wykonywane są z należytą dokładnością i uwagą. O ile sami nie zauważą Państwo zmian w dźwięku, instrumenty te należy średnio podregulować raz-dwa razy w roku.

Profesjonalne i kompleksowe strojenie pianin – Wrocław

Jak już było wspominane, jest to wieloetapowy proces, a sama praca z instrumentem odbywa się z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Klienta. Wykonywane czynności serwisowe w dużym stopniu zależą od stanu technicznego oraz przeszłości danego modelu. W ramach oferowanych usług przed realizacją zamówienia przeprowadzane są oględziny. To swego rodzaju ekspertyza instrumentu, którą wykonuje się w celu odnalezienia źródła problemu. Po wykonaniu tego etapu następuje konsultacja z Klientem.

Stroiciel fortepianów Wrocław

Marian Krawczyk wie, jakie działania należy podjąć, by wydobyć jak najlepsze brzmienie z instrumentu, a także uzyskać maksymalną precyzję działania mechanizmu i klawiatury. Profesjonalny stroiciel pianin z Wrocławia ma nie tylko wieloletnie doświadczenie w branży, ale i pasję oraz rozległą i specjalistyczną wiedzę potwierdzoną licznymi certyfikatami i referencjami. Zajmuje się przygotowywaniem instrumentów na koncerty i nagrania, a także różnego rodzaju festiwale czy konkursy. Współpracuje również z licznymi instytucjami. Kupili Państwo nowy instrument muzyczny lub zauważyli zmiany w dźwięku i szukają profesjonalisty, który pozwoli wydobyć z Państwa pianina lub fortepianu odpowiednie brzmienie? Zapraszamy do kontaktu. Marian Krawczyk chętnie podejmuje się nawet nietypowych zleceń.