Ile kosztuje transport aut z Niemiec?

Kategoria: AGD

Bardzo popularne jest sprowadzanie zagranicznych samochodów. Niejednokrotnie są one oferowane w lepszym stanie, z bogatszym wyposażeniem, a jednocześnie będziemy musieli za nie zapłacić mniej, niż musielibyśmy zapłacić na rodzimym rynku. Jednak decydując się na sprowadzanie auta zagranicznego, musimy pamiętać, że poza samą kwotą jaką będziemy musieli za niego zapłacić, będziemy musieli jeszcze pokryć koszty jego transportu do kraju. Zwłaszcza jeśli taki samochód jest sprowadzany na nasze zamówienie. Dlatego też warto wiedzieć, z jakimi kosztami musimy się tutaj liczyć, tak abyśmy mogli wszystko policzyć i ocenić czy faktycznie będzie nam się to opłacało.

Jednocześnie warto porozmawiać z różnymi firmami zajmującymi się takim sprowadzaniem aut, bo może się okazać, że te stawki między nimi będą się różniły dość wyraźnie. To będzie nam dawało szansę na znalezienie kogoś, kto faktycznie będzie w stanie spełnić naszą prośbę i jednocześnie nie policzy za to zbyt wiele.

Zależy od wielu czynników

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że taki transport aut z Niemiec będzie zależał od wielu czynników. Przede wszystkim bardzo często mamy tutaj stawkę za każdy przejechany kilometr. To oznacza, że im większa odległość będzie nas dzieliła od naszego wymarzonego samochodu, tym większa będzie kwota, którą będziemy musieli zapłacić za taki transport.

Dodatkowo jeszcze trzeba tutaj podkreślić, że wiele będzie zależało też od tego, czy będzie sprowadzany tylko nasz samochód czy jeszcze jakiś inny. Jeśli taki przewoźnik pojedzie tylko po nasze auto, to może się okazać, że cena jaką zapłacimy będzie się wahała od kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy. Znowu jeśli uda nam się znaleźć przewoźnika, który będzie sprowadzał jeszcze inne auta, to wówczas taki koszt transportu nie powinien przekroczyć tysiąca złotych. Dlatego też warto zobaczyć, jakie są oferty, jakie firmy oferują transport aut z Niemiec i które z nich będą miały taką ofertę, która najbardziej będzie nam odpowiadała.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Zanim wynajmiemy firmę, która będzie miała przywieźć nasz wymarzony samochód powinniśmy sprawdzić różne propozycje.

Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wybierzemy taką, która będzie miała najlepszą ofertę, która będzie miała odpowiednie doświadczenie w tym zakresie i zaproponuje nam transport aut z Niemiec na wysokim poziomie. Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że warto szukać przewoźników, którzy i tak planowali jechać w danym kierunku, albo który mieli wracać pustą lawetą. Wówczas może się okazać, że uda nam się znaleźć wolne miejsce na lawecie, a więc za taki transport aut z Niemiec będziemy mogli zapłacić znacznie mniej, niż gdybyśmy wynajmowali taką lawetę tylko dla nas. Im więcej firm zajmujących się przywożeniem aut z innych krajów sprawdzimy, tym większa będzie szansa, że znajdziemy taką ofertę, która będzie nam odpowiadała. Wówczas będzie szansa, że nie przepłacimy za taką usługę, a cały transport aut z Niemiec odbędzie się bez nieprzyjemnych niespodzianek.