Jak sprawdzić zapis monitoringu?

Najłatwiejsze w obsłudze są gotowe zestawy do monitoringu. Poza kamerą masz cały komplet potrzebnych urządzeń do sterowania kamerą i podglądu uzyskanego przez kamerę obrazu. Jeśli jednak nie zdecydowałeś się na cały, kompaktowy zestaw, nic straconego, oprogramowanie do odczytywania monitoringu jest obecnie bardzo przyjazne. Oczywiście dużo zależy od rodzaju sprzętu, który kupiłeś. W zależności od tego, czy jest kamera IP czy analogowa, obraz będzie rejestrowany na taśmie lub bezpośrednio w sieci.

Kamera IP

Jeśli posiadasz kamerę IP, możesz sprawdzić zapis monitoringu w każdym miejscu i w każdej chwili. Najczęściej wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i wszystko masz jak na dłoni. Poprzez aplikację możesz też zdalnie sterować kamerą – zmieniać jej parametry i ustawienie. Możesz zdalnie dostosować parametry kamery w odniesieniu do panujących warunków atmosferycznych – słońce, deszcz, śnieg, mróz, mgła. Sprawdzasz zapis monitoringu na swoim komputerze lub na smartphonie.

Kamera analogowa

Kamera analogowa zapisuje obrazy na komputerze lub na powiązanym z nią dysku twardym. Wtedy dostęp do zarejestrowanych przez nią informacji masz tylko na danym komputerze. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku monitoringu dla klienta biznesowego, w halach magazynowych, galeriach handlowych, centrach konferencyjnych, hotelach czy restauracjach. W tego typu placówkach moinitoring to kompleksowy zestaw ludzi i sprzętu – od kamer, przez systemy alarmowe oraz personel służby ochrony.

Monitoring działa 24h na dobę.

Cały czas pracę kamer nadzoruje specjalnie przeszkolona w tym celu osoba, której zadaniem jest wychwycenie nieprawidłowości. Myślisz o monitoringu w swojej firmie lub w domu Przemyśl to dobrze. Już na etapie zakupy kamery zastanów się, która najbardziej odpowie na twoje potrzeby. Jeśli będzie stosowana wewnątrz budynku, wybierz kamerę IP, która rejestruje obraz wysokiej rozdzielczości w kolorze. Jeśli zależy ci na monitoringu wokół posesji – wybierz kamerę z doświetleniem na podczerwień. Świetnie sprawdzi się zarówno w dzień, jak i w nocy. Automatycznie przełączy się z jednego trybu w drugi i bez widocznego dla ludzkiego oka dodatkowego źródła światła, zarejestruje obraz dobrej jakości. Ceny kamer jak i całego sprzętu do monitoringu są różne i wybór jest naprawdę ogromny. Sama kamera to koszt kilkuset złotych. Aby zapewnić całkowity monitoring posesji, będziesz potrzebować kilku kamer. Koszt całego zestawu do monitoringu może wtedy wzrosnąć do kilku tysięcy złotych.