Jaką funkcję mają mobilne wiedodomofony?

Kategoria: Budowa domu

Ważne jest to, aby w swoim domu czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że nie wpuścimy do środka nikogo niepowołanego. Dlatego też przy naszej bramie powinien znajdować się przynajmniej domofon, a więc urządzenie, które pozwoli nam sprawdzić kto do nas przyszedł i czego od nas chce, bez konieczności podchodzenia do bramy. Jednak jeśli jeszcze bardziej chcemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo, to warto zamontować wideodomofon, który nie tylko pozwoli nam usłyszeć gościa, ale również go zobaczyć. Możemy mieć wideodomofon, który będzie montowany na ścianie, ale możemy się również zdecydować na takie rozwiązanie jak mobilne wiedodomofony.

Będziemy je mieli zawsze przy sobie, a więc będziemy mogli sprawdzić, kto znajduje się na zewnątrz, bez konieczności wstawania z kanapy. Takie mobilne wiedodomofony wyświetlają obraz na naszym smartfonie, a to daje znacznie więcej możliwości.

Dlaczego warto wybierać mobilne wiedodomofony?

Mając zwykły wideodomofon, będziemy musieli do niego podejść, aby zobaczyć kto stoi przy bramie. Czasami jesteśmy w piwnicy, innym razem możemy robić coś w kuchni, a to oznacza, że nie zawsze mamy możliwość zostawić wszystko i wyjść na korytarz.

Wówczas może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będą mobilne wiedodomofony. Smartfona i tak mamy zawsze przy sobie, a to oznacza, że nie ruszając się z miejsca, będziemy mogli sprawdzić, kto do nas przyszedł i zdecydować, czy chcemy rozmawiać z taką osobą, czy nie jest to konieczne i możemy się zachowywać tak, jakby nie było nas w domu. Dodatkowo jeszcze musimy podkreślić, że takie mobilne wiedodomofony świetnie sprawdzą się w przypadku starszych osób, które mają problemy z poruszaniem się. Nie tylko nie będą musiały one wstawać, aby sprawdzić kto przyszedł, ale też będą mogły porozmawiać z taką osobą i otworzyć jej furtkę, bez konieczności ruszania się z miejsca.

Co zyskamy wybierając mobilne wiedodomofony?

Jeśli sprawdzimy jakie zalety mają takie mobilne wiedodomofony, to z pewnością nie będziemy mieli już wątpliwości, że powinniśmy w nie zainwestować. Dzięki nim będziemy mogli uzyskać lepszą jakość obrazu niż w przypadku wideodomofonów analogowych, a to oznacza, że zawsze będziemy mieli pewność odnośnie tego, kto do nas przyszedł. Dodatkowo warto też powiedzieć, że takie mobilne wiedodomofony są łatwe w montażu, a to oznacza, że nie będziemy musieli przeciągać dużej ilości przewodów, jak i nie będziemy musieli się obawiać, że konieczne będzie zrobienie dziur w ścianie. Ciekawą opcją jest również to, że mając takie mobilne wiedodomofony będziemy mogli za ich pomocą nie tylko sprawdzić, kto właśnie do nas przyszedł, ale również zdalnie zarządzać oświetleniem, co może być szczególnie przydatne, jeśli sporo czasu spędzamy poza domem.

Jeśli chcemy mieć możliwość sprawdzenia kto stoi pod naszą bramą, bez względu na to, czy będziemy w domu czy nie. Jeśli chcemy mieć inteligentny dom, w którym za pomocą smartfona będziemy sterować różnymi urządzeniami, to koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku nie będą mobilne wiedodomofony. Wówczas obraz będzie nam się wyświetlał na smartfonie, a dodatkowo za jego pomocą będziemy mogli nie tylko otworzyć furtkę, ale również sterować oświetleniem, jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Dodatkowo jeszcze musimy podkreślić, że takie mobilne wiedodomofony to idealne rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, którym trudno w krótkim czasie przemieścić się z jednego miejsca do drugiego.

Wówczas bez konieczności wychodzenia z pomieszczenia, w którym aktualnie przebywają, będą mogły wpuścić swojego gościa, bo smartfon z pewnością zawsze będzie się znajdował w ich pobliżu.